Tarihçe

Kitap satıcılığına 1985 yılında İletişim Yayınları’nda tematik ansiklopedi ve Britannica satarak başladım. Aktif kitap satışı sektörü başta olmak üzere farklı sektörlerde satıcı ve yönetici olarak geçen 15 yıllık çalışmanın sonunda; tecrübemi, kaliteli ve titiz hizmet anlayışımı okurlarımıza daha iyi sunabilmek amacıyla 2006 yılında Bilgin Kültür Sanat Yayınları Kitap Basım Yayım Dağıtım Şirketini kurdum.

2006 yılında Anadolu Arkeolojisi konusunda yayıncılığa başlamıştır. Prehistorya, Klasik Arkeoloji, Bizans ve Osmanlı araştırmalarına ek olarak, bu konuları tamamlayıcı nitelikte dilbilimden çevrebilime Anadolu’nun geçmişine ışık tutan diğer konular da bizim ilgi alanımızı oluşturur. Türkçe kitapların yanı sıra İngilizce, yayınlar ile kitaplarımızı yurtdışındaki kütüphanelerin de aradıkları arasına tedarik etmeyi başardık Böylece, bir yandan konumuzda en önemli akademik kitapçılar arasında yerimizi alırken; Yılda bir defa yayımlanan, konusunda Türkiye’nin ilk dergisi olan

“Anadolu Prehistorya Araştırmaları Dergisi” ni yayımladık. Arkeoloji ve Sanat tarihi ile ilgili proje kitaplar hazırlamaya devam edeceğiz;

İlkeler

  1. Okurlarımız Velinimetimizdir. Onların beklentilerine uygun kaliteli ve sürekli hizmet vermek amacımızdır.
  2. Yasalara ve ahlaki kurallara saygılı, dürüst çalışma ve tüketiciye saygı temel prensibimizdir.
  3. Okurlarımıza Türkiye’nin ve Dünya’nın en kaliteli yayınevlerinin kitaplarını kaliteli satış ve satış sonrası hizmet anlayışı ile sunmak görevimizdir.
  4. Verdiğimiz söz her şeyin üstündedir.
  5. En iyi yatırım insana yapılandır. Çalışanlarımızın ekip ruhu içinde bilgi ve yeteneklerinden faydalanmak, onların gelişimine imkân tanımak, ekip ruhu içinde paylaşımın sağlandığı sevgi ve saygı ortamını yaratmak görevimizdir.

Anadolu’nun kültür tarihine ilgi duyan herkese hitap eden yayınları da bulundurmaya özen gösteriyoruz. Tüm Okuyucularımıza ilgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz….